0

Official Results: Barracuda/Leno Corporate Services Invitational

MAKING A SPLASH: Swimmers compete in Barracuda Swim Club’s Annual Leno Corporate Services Invitational Swim Meet at Betty Kelly Kenning National Swim Complex over the weekend. 
                                                                                                                                                                                Photo: Terrel W Carey/Tribune Staff

MAKING A SPLASH: Swimmers compete in Barracuda Swim Club’s Annual Leno Corporate Services Invitational Swim Meet at Betty Kelly Kenning National Swim Complex over the weekend. Photo: Terrel W Carey/Tribune Staff

• RESULTS of the Barracuda Swim Club’s Leno Corporate Services Invitational at the Betty Kelly Kenning Swim Complex over the weekend:

Girls 15 & Over 100 LC Metre Breaststroke -  1, Armbrister, Vashley L, ORCA, 1:41.15. 2, Magno, Marjo Dominique A, DSC-BA,  1:43.97. 3, Isaacs, Teja A, BSC, 1:50.34.

Boys 8 & Under 100 LC Metre Breaststroke - 1, Hepburn, Tristen M, GBT-BA, 1:50.42. 2, Roy, Anish X, BSC, 2:12.06.

Boys 9-10 100 LC Metre Breaststroke - 1, Bastian, Cairo T, DSC-BA, 1:45.22. 2, Wells, Caden A, SWIFT-BA, 1:54.42. 3, Mott, Koen M, SWIFT-BA, 1:54.86. 4, Bartlett, Mikhail A, BSC, 2:02.49. 5, Moncur, Ayrton G, SWIFT-BA, 2:02.66. 6, Butler, Daunte C, BSC, 2:16.97. 7, Minnis, Remington A, ORCA, 2:17.16. 8, Miller, Matthew H, BSC, 2:25.82.

Boys 11-12 100 LC Metre Breaststroke - 1, Forbes, Nigel J, GBT-BA, 1:20.50. 2, Dam, Brayden J, Abaco Swim Club, 1:27.09. 3, Knowles, Reis P, BSC, 1:35.66. 4, Roach, Noah F, SWIFT-BA, 1:45.07. 5, Smith, Ocean S, GBT-BA, 1:45.27. 6, Bosland, Msanna A, BSC, 1:45.33. 7, Adderley, Brian J, BSC, 1:48.83. 8, Gray, Wellington X, BSC,  1:54.27. 9, Carey, Christian B, BSC, 1:54.51. 10, Butler, Asa C, BSC, 2:02.24.

Boys 13-14 100 LC Metre Breaststroke - 1, Carey, DaVante S, SWIFT-BA, 1:15.37. 2, Pinder, Ian X, BSC, 1:20.58. 3, Ferguson, Rommel A, FAC, 1:22.96. 4, Bartlett III, Hugh A, BSC, 1:25.56. 5, Sawyer, Dakota R, Abaco Swim Club, 1:29.98. 6, Colebrook, Kailen D, LSC, 1:40.41. 7, Curtis, Jayden O, ORCA, 1:40.67. 8, McDonald, Gadville L, BSC, 1:41.85.

Boys 15 & Over 100 LC Metre Breaststroke - 1, Murray, Joshua M, BSC, 1:14.40. 2, Moxey, Ethan E, FAC, 1:19.14. 3, McGirr, Shawn W, SWIFT-BA, 1:19.31. 4, Cartwright, Uriah J, DSC-BA, 1:20.20. 5, Gaitor, Tenajh R, BSC, 1:22.88. 6, St Rose, Shamar C, BSC, 1:30.22. 7, Mott, Kadin V, SWIFT-BA, 1:30.37.

Girls 8 & Under 100 LC Metre Backstroke -  1, Ward, Rayven H, BSC, 1:59.53.

Girls 9-10 100 LC Metre Backstroke - 1, Knowles, Anjaleah B, SWAT, 1:38.31. 2, Dean, Olivia S, DSC-BA, 1:48.98. 3, Bowe, Taliyah A, SWAT, 1:49.10. 4, Culmer-Mackey, Sienna A, DSC-BA, 1:52.88. 5, Clarke, Alia O, ORCA, 1:53.97. 6, Bertoldo, Giada X, SWIFT-BA, 2:02.95.

Girls 11-12 100 LC Metre Backstroke - 1, Moss, Keianna B, BSC, 1:25.97. 2, Paul, Vanaj J, DSC-BA, 1:27.50. 3, Albury, Paxton V, Abaco Swim Club, 1:27.64. 4, Cuffy-Bethel, Devin R, BSC, 1:28.18. 5, Patton, Alexandria L, SWIFT-BA, 1:39.21. 6, Oriakhi, Anne M, DSC-BA, 1:46.12. 7, Blacquiere, Mikayla A, AAC, 2:11.45. 8, Lewis, Maia E, BSC, 2:19.02.

Girls 13-14 100 LC Metre Backstroke - 1, Bellot, Simone A, DSC-BA, 1:29.07. 2, Albury, Kaliyah G, BSC, 1:32.51. 3, Mullings, Kenedi A, DSC-BA, 1:33.57. 4, Wood, Sara A, BSC, 1:33.81. 5, Rolle, C’Aijah T, ORCA, 1:39.53. 6, Salpadimos, Maryianna A, BSC, 1:51.39.

Girls 15 & Over 100 LC Metre Backstroke - 1, Davis, Madison D, DSC-BA, 1:23.21. 2, Slatter, Kaitlyn G, BSC, 1:31.24.

Boys 8 & Under 100 LC Metre Backstroke - 1, Daniels, Maxwell P, DSC-BA, 1:43.66. 2, Hepburn, Tristen M, GBT-BA, 1:44.77. 3, Roy, Anish X, BSC, 1:57.93. 4, Butler, Damari K, SWAT, 2:33.60.

Boys 9-10 100 LC Metre Backstroke - 1, Johnson, Marvin L, FAC, 1:21.76. 2, Charles, Jarrod J, AAC, 1:42.88. 3, Munnings, Mateo H, BSC, 1:43.29. 4, Sealy, Kieran A, BSC, 1:50.70. 5, Albury,  Kyle A, BSC, 1:53.03. 6, Adderley, Tyler A, BSC, 1:55.76.

Boys 11-12 100 LC Metre Backstroke - 1, Roy, Ishan A, BSC, 1:18.74. 2, Albury, Noah C, Abaco Swim Club, 1:22.42. 3, Longley, Sean K, BSC, 1:32.10. 4, Butler, Asa C, BSC, 1:43.58.

Boys 13-14 100 LC Metre Backstroke -  1, Carey, DaVante S, SWIFT-BA, 1:05.87. 2, Taylor, Lamar C, FAC, 1:08.72. 3, Mancera, Miguel V, LSC, 1:15.06. 4, Wood, Ralph III V, BSC, 1:15.56. 5, McDonald, Gadville L, BSC, 1:30.72. 6, Miller, Melvin V, BSC, 1:34.18.

Boys 15 & Over 100 LC Metre Backstroke 1, Cambridge, Sidney A, BSC, 1:13.17. 2, Russell, Dante T, AAC, 1:13.61. 3, Darling, Mark N, BSC, 1:13.80. 4, Bevans, Paul A, BSC, 1:16.97. 5, Morris, David F, BSC, 1:17.04.

Girls 8 & Under 200 LC Metre IM - 1, Daniel, Passion T, FAC, 3:27.44. 2, Higgs, Ellianne R, SWIFT-BA, 4:12.15.

Girls 9-10 200 LC Metre -  I 1, Higgs, Kyana D, BSC, 3:26.34. 2, Norville-Smith, Seannia B, FAC, 3:28.67. 3, Knowles, Anjaleah B, SWAT, 3:40.97. 4, Albury, Addison E, Abaco Swim Club, 3:51.90. 5, Pritchard, Erin M, SWIFT-BA, 4:00.52. 6, Fox, Maria A, BSC, 4:06.45. 7, Knowles, Karis J, BSC, 4:28.75. 8, Albury, Victoria L, Abaco Swim Club, 4:37.09.

Girls 11-12 200 LC Metre IM - 1, Brown, Abayomi A, FAC, 2:47.71. 2, Sims, Emily J, Abaco Swim Club, 3:04.59. 3, Hicks, Kiana M, Abaco Swim Club, 3:10.38. 4, Fernander, Dalisha C, FAC, 3:11.42. 5, Quant, Arriel N, FAC, 3:19.85. 6, Fernander, Darrienne C, FAC, 3:21.93. 7, Braham, Ashlee M, BSC, 3:42.82. 8, Carroll, Damali F, DSC-BA, 3:45.07.

Girls 13-14 200 LC Metre IM - 1, MacPhail, Anya I, BSC, 2:47.34. 2, Munnings, Teja A, BSC, 3:19.54. 3, Bethel, Kyla L, BSC, 3:20.66. 4, Hanna, Australia P, BSC, 4:00.78.

Boys 8 & Under 200 LC Metre IM - 1, Bain, Ayden T, FAC, 3:23.75. 2, Hepburn, Tristen M, GBT-BA, 3:33.92. 3, Albury, Silas M, Abaco Swim Club, 3:46.17. 4, Farrington, Will B, BSC, 3:59.13.

Boys 9-10 200 LC Metre IM - 1, Johnson, Marvin L, FAC, 2:48.31. 2, Moncur III, Tre L, BSC, 3:21.51. 3, Bastian, Cairo T, DSC-BA, 3:47.00. 4, Cordova, Ragh E, DSC-BA, 3:47.58. 5, Darville, Caellum T, AAC, 3:50.35. 6, Mott, Koen M, SWIFT-BA, 3:57.38. 7, Butler, Daunte C, BSC, 4:11.76. 8, Adderley, Oscar R, BSC, 4:20.43.

Boys 11-12 200 LC Metre IM - 1, Dam, Brayden J, Abaco Swim Club, 2:50.27. 2, Thompson, Jake F, AAC, 2:51.92. 3, Albury, Noah C, Abaco Swim Club, 2:53.42. 4, Knowles, Reis P, BSC, 3:05.82. 5, Todd, Kyle R, SWIFT-BA, 3:16.40. 6, Bosland, Msanna A, BSC, 3:23.30. 7, Roach, Noah F, SWIFT-BA, 3:25.22. 8, Bowers, David E, AAC, 3:35.92.

Boys 13-14 200 LC Metre IM - 1, Pinder, Ian X, BSC, 2:31.44. 2, Pinder, Roman A, Abaco Swim Club, 2:45.70. 3, Sawyer, Dakota R, Abaco Swim Club, 3:00.06. 4, Bowers, Thomas M, AAC, 3:13.30.

Boys 15 & Over 200 LC Metre IM - 1, Walcott, Andre A, DSC-BA, 2:27.32. 2, Gaitor, Tenajh R, BSC, 2:36.74. 3, Roy, Yvann X, AAC, 2:37.67. 4, St Rose, Shamar C, BSC, 2:44.30. 5, Jolly, Ricardo E, DSC-BA, 2:45.65. 6, Roach, Jacob L, SWIFT-BA, 2:47.68. 7, Morris, David F, BSC, 2:48.04. 8, Mott, Kadin V, SWIFT-BA, 2:55.10.

Girls 8 & Under 50 LC Metre Butterfly - 1, Daniel, Passion T, FAC, 44.50. 2, Ward, Rayven H, BSC, 53.96. 3, Higgs, Ellianne R, SWIFT-BA, 1:01.29. 4, Julien, Madison A, BSC, 1:25.01. 5, Major, Kailee P, SWIFT-BA, 1:28.10.

Girls 9-10 50 LC Metre Butterfly - 1, Bowe, Taliyah A, SWAT, 46.29. 2, Culmer-Mackey, Sienna A, DSC-BA, 47.81. 3, Roach, Kami L, AAC, 50.21. 4, Fox, Maria A, BSC, 55.48. 5, Johnson, Bianca N, Mantas, 57.08. 6, Albert, Micah E, LSC, 59.18. 7, Pritchard, Erin M, SWIFT-BA, 1:00.55. 8, Bertoldo, Giada X, SWIFT-BA, 1:05.08.

Girls 11-12 50 LC Metre Butterfly -  1, Lundy, Rachel L, BSC, 32.82. 2, Moncur, Liya L, BSC, 34.62. 3, Cuffy-Bethel, Devin R, BSC, 36.16. 4, Quant, Arriel N, FAC, 37.06. 5, Moss, Keianna B, BSC, 37.56. 6, Sims, Emily J, Abaco Swim Club, 37.69. 7, Hicks, Kiana M, Abaco Swim Club, 38.01. 8, Roy, Alyssa X, LSC, 41.10.

Girls 13-14 50 LC Metre Butterfly -  1, Newbold, Jolise J, ORCA, 32.05. 2, Slatter, Katherine M, BSC, 33.79. 3, Bethel, Kyla L, BSC, 38.94. 4, Mortimer, Madison H, ORCA, 39.11. 5, Albury, Kaliyah G, BSC, 39.26. 6, Prince, Josia N, BSC, 40.17. 7, Mullings, Kenedi A, DSC-BA, 43.16. 8, Wahl, Isabella M, LSC, 44.48.

Girls 15 & Over 50 LC Metre Butterfly - 1, Gibson, Jasmine E, GBT-BA, 31.14. 2, Johnson, Jaina L, AAC, 31.69. 3, McCarroll, Zoe N, AAC, 35.09. 4, Davis, Madison D, DSC-BA, 36.90. 5, Slatter, Kaitlyn G, BSC, 37.18. 6, Knowles, Alexis V, SWIFT-BA, 38.16. 7, Armbrister, Vashley L, ORCA, 38.97. 8, Magno, Marjo Dominique A, DSC-BA, 41.08.

Boys 8 & Under 50 LC Metre Butterfly - 1, Bain, Ayden T, FAC, 42.98. 2, Albury, Silas M, Abaco Swim Club, 45.09. 3, Daniels, Maxwell P, DSC-BA, 45.48. 4, Saunders, Donald L, DSC-BA, 56.31. 5, Farrington, Will B, BSC, 1:01.62. 6, Fox, Michael A, BSC, 1:02.73. 7, Butler, Damari K, SWAT, 1:16.21. --, Gibson, Hassan A, SWIFT-BA, DQ.

Boys 9-10 50 LC Metre Butterfly -  1, Bonamy, Amauri E, BSC, 39.40. 2, Feaste, William W, SWIFT-BA, 41.27. 3, St. Rose, Roman A, BSC, 47.39. 4, Bartlett, Mikhail A, BSC, 47.62. 5, Darville, Caellum T, AAC, 48.74. 6, Munnings, Mateo H, BSC, 48.81. 7, Albury, Kyle A, BSC, 53.34. 8, Simon, Tonny E, Mantas, 53.37.

Boys 11-12 50 LC Metre Butterfly - 1, Reckley, Jared J, AAC, 32.60. 2, Thompson III, Erald C, SWIFT-BA, 33.60. 3, Prince, Hodari E, BSC, 34.65. 4, Cooper, Elbert W, AAC, 36.77. 5, Todd, Kyle R, SWIFT-BA, 42.52. 6, Gray, Wellington X, BSC, 43.14. 7, Adderley, Brian J, BSC, 45.95. 8, Carey, Christian B, BSC, 47.22.

Boys 13-14 50 LC Metre Butterfly - 1, Pinder, Ian X, BSC, 27.37. 2, Neely, Shawn W, ORCA, 29.26. 3, Albury, Trent J, GBT-BA, 29.50. 4, Kajokaya, Jeong-il T, ORCA, 31.08. 5, Sears, Taro C, AAC, 31.34. 6, Wood, Ralph III V, BSC, 32.22. 7, Bartlett III, Hugh A, BSC, 33.61. 8, Mancera, Miguel V, LSC, 33.77.

Boys 15 & Over 50 LC Metre Butterfly - 1, Laing, Darren I, GBT-BA, 27.50. 2, Murray, Joshua M, BSC, 28.32. 3, McGirr, Shawn W, SWIFT-BA, 29.02. 4, Moxey, Ethan E, FAC, 29.73. 5, Darling, Mark N, BSC, 30.67. 6, Bevans, Paul A, BSC, 30.89. 7, Cambridge, Sidney A, BSC, 31.96.

Girls 8 & Under 200 LC Metre Freestyle - 1, Daniel, Passion T, FAC, 3:02.44. 2, Higgs, Ellianne R, SWIFT-BA, 3:37.26.

Girls 9-10 200 LC Metre Freestyle - 1, Knowles, Leylah A, AAC, 2:52.34. 2, Norville-Smith, Seannia B, FAC, 3:02.10. 3, Knowles, Anjaleah B, SWAT, 3:04.75. 4, Albury, Addison E, Abaco  Swim Club, 3:29.86. 5, Brown, Amy R, AAC, 3:44.83. 6, Fiaux, Eliana A, AAC, 3:45.95.

Girls 11-12 200 LC Metre Freestyle -  1, Albury, Marissa L, GBT-BA, 2:41.62. 2, Farrington, Grace M, BSC, 2:43.01. 3, Percentie, Angel C, GBTUN-BA, 2:46.79. 4, Albury, Paxton V, Abaco Swim Club, 2:47.49. 5, Sims, Emily J, Abaco Swim Club, 2:49.87. 5, Fernander, Dalisha C, FAC, 2:49.87. 7, Fernander, Darrienne C, FAC, 2:58.39. 8, Hicks, Kiana M, Abaco Swim Club, 2:59.22.

Girls 13-14 200 LC Metre Freestyle - 1, Cabral, Katelyn H, GBT-BA, 2:20.93. 2, MacPhail, Anya I, BSC, 2:20.97. 3, Trotman, Jazmine M, SWIFT-BA, 2:25.84. 4, Eneas, GiGi S, DSC-BA, 2:30.95. 5, Slatter, Katherine M, BSC, 2:32.37. 6, Hanna, Australia P, BSC, 3:43.41.

Boys 8 & Under 200 LC Metre Freestyle - 1, Bain, Ayden T, FAC, 2:53.30. 2, Daniels, Maxwell P, DSC-BA, 3:13.13. 3, Albury, Silas M, Abaco Swim Club, 3:24.03. 4, Gibson, Hassan A, SWIFT-BA, 3:41.25.

Boys 9-10 200 LC Metre Freestyle - 1, Johnson, Marvin L, FAC, 2:23.95. 2, Roy, David X, AAC, 2:55.20. 3, Feaste, William W, SWIFT-BA, 3:10.82. 4, Mott, Koen M, SWIFT-BA, 3:19.77. 5, Bastian, Cairo T, DSC-BA, 3:22.44. 6, St. Rose, Roman A, BSC, 3:26.75. 7, Sealy, Kieran A, BSC, 3:49.94. 8, Miller, Matthew H, BSC, 4:09.19.

Boys 11-12 200 LC Metre Freestyle - 1, Thompson III, Erald C, SWIFT-BA, 2:21.55. 2, Roach, Noah F, SWIFT-BA, 2:50.58. 3, Beneby, Dominic C, Mantas, 2:51.15. 4, Smith, Ocean S, GBT-BA, 2:52.99. 5, Todd, Kyle R, SWIFT-BA, 2:53.90. 6, Seymour, Jayden E, Mantas, 3:05.80. 7, Roberts, Oliver A, Mantas, 3:06.09. 8, Butler, Asa C, BSC, 3:16.48.

Boys 13-14 200 LC Metre Freestyle - 1, Taylor, Lamar C, FAC, 2:11.46. 2, Ferguson, Rommel A, FAC, 2:21.28. 3, Pinder, Roman A, Abaco Swim Club, 2:25.58. 4, Turnquest, Alexander B, Mantas, 2:37.75. 5, Wallace-Whitfiled, Nicholas J, Mantas, 2:37.84. 6, Illing, Thomas P, Mantas, 2:38.35. 7, Gomez, Damian A, Mantas, 2:42.77. 8, Sawyer, Dakota R, Abaco Swim Club, 2:43.64.

Boys 15 & Over 200 LC Metre Freestyle - 1, Sweeting, Kenaz G, SWIFT-BA, 2:08.80. 2, Smith, Kristofer E, GBT-BA, 2:11.61. 3, Gaitor, Tenajh R, BSC, 2:12.67. 4, Murray, Joshua M, BSC, 2:15.01. 5, Bevans, Paul A, BSC, 2:18.62. 6, Jolly, Ricardo E, DSC-BA, 2:22.34. 7, Roach, Jacob L, SWIFT-BA, 2:26.31. 8, St Rose, Shamar C, BSC, 2:34.88.

Girls 11-12 200 LC Metre Backstroke - 1, Brown, Abayomi A, FAC, 2:54.37. 2, Gibson, Salene P, AAC, 2:56.50. 3, Moncur, Liya L, BSC, 2:56.97. 4, Moss, Keianna B, BSC, 3:06.75. 5, Paul, Vanaj  J, DSC-BA, 3:09.20. 6, Albury, Paxton V, Abaco Swim Club, 3:16.51. 7, Carroll, Damali F, DSC-BA, 3:34.38. 8, Oriakhi, Anne M, DSC-BA, 3:43.94.

Girls 13-14 200 LC Metre Backstroke - 1, Bellot, Simone A, DSC-BA, 3:09.91. 2, Albury, Kaliyah G, BSC, 3:21.98. 3, Prince, Josia N, BSC, 3:43.72.

Girls 15 & Over 200 LC Metre Backstroke - 1, Tynes, Serena N, AAC, 2:49.80. 2, Slatter, Kaitlyn G, BSC, 3:20.17.

Boys 11-12 200 LC Metre Backstroke - 1, Roy, Ishan A, BSC, 2:49.85. 2, Dam, Brayden J, Abaco Swim Club, 2:56.15. 3, Albury, Noah C, Abaco Swim Club, 3:01.07. 4, Knowles, Reis P, BSC, 3:10.55. 5, Longley, Sean K, BSC, 3:15.40.

Boys 13-14 200 LC Metre Backstroke - 1, Carey, DaVante S, SWIFT-BA, 2:28.87. 2, Mancera, Miguel V, LSC, 2:43.83.

Boys 15 & Over 200 LC Metre Backstroke - 1, Darling, Mark N, BSC, 2:52.57.

Girls 11-12 400 LC Metre IM -  1, Lundy, Rachel L, BSC, 6:11.94.

Boys 13-14 400 LC Metre IM - 1, Albury, Trent J, GBT-BA, 5:21.71. 2, Pinder, Ian X, BSC, 5:36.65. 3, Bartlett III, Hugh A, BSC, 6:23.56.

Boys 15 & Over 400 LC Metre IM - 1, Gaitor, Tenajh R, BSC, 5:48.01.

Girls 8 & Under 50 LC Metre Freestyle - 1, Daniel, Passion T, FAC, 35.09B. 2, Higgs, Ellianne R, SWIFT-BA, 40.75. 3, Ward, Rayven H, BSC, 46.83. 4, Major, Kailee P, SWIFT-BA, 54.50. 5, Gibson, Seleste A, AAC, 54.65. 6, Knowles, Taylor C, SWAT, 1:00.07. 7, Smith, Chelsea N, Mantas, 1:01.24. 8, Rahming, Shaniah A, DSC-BA, 1:02.39.

Girls 9-10 50 LC Metre Freestyle - 1, Culmer-Mackey, Sienna A, DSC-BA, 36.02. 2, Knowles, Anjaleah B, SWAT, 36.57. 3, Norville-Smith, Seannia B, FAC, 37.22. 4, Johnson, Bianca N, Mantas, 39.15. 5, Higgs, Kyana D, BSC, 40.17. 6, Zatarain, Isabelle C, LSC, 40.63. 7, Delson, Arianna S, ORCA, 40.95. 8, Dean, Olivia S, DSC-BA, 41.55.

Girls 11-12 50 LC Metre Freestyle - 1, Gibson, Salene P, AAC, 31.35. 2, Brown, Abayomi A, FAC, 31.73. 3, Cuffy-Bethel, Devin R, BSC, 31.87. 4, Moss, Keianna B, BSC, 32.70. 5, Mizell, Delaney L, LSC, 33.41. 6, Quant, Arriel N, FAC, 33.94. 7, Albury, Paxton V, Abaco Swim Club, 34.15. 8, Fernander, Dalisha C, FAC, 34.38.

Girls 13-14 50 LC Metre Freestyle - 1, Newbold, Jolise J, ORCA, 29.74. 2, Cabral, Katelyn H, GBT-BA, 30.22. 3, Trotman, Jazmine M, SWIFT-BA, 30.86. 4, Slatter, Katherine M, BSC, 31.00. 5, Taylor, Ebonie R, ORCA, 31.34. 6, Hepburn, Jamilah R, ORCA, 31.44. 7, MacPhail, Anya I, BSC, 31.46. 8, Albury, Kaliyah G, BSC, 31.74.

Girls 15 & Over 50 LC Metre Freestyle - 1, Gibson, Jasmine E, GBT-BA, 29.83. 2, McCarroll, Zoe N, AAC, 31.33. 3, Johnson, Jaina L, AAC, 31.99. 4, Slatter, Kaitlyn G, BSC, 32.51. 5, Knowles, Alexis V, SWIFT-BA, 33.18. 6, McGirr, Nina F, SWIFT-BA, 34.55. 7, Magno, Marjo Dominique A, DSC-BA, 35.53. 8, Mortimer, Elysia S, ORCA, 37.30.

Boys 8 & Under 50 LC Metre Freestyle - 1, Daniels, Maxwell P, DSC-BA, 36.73. 2, Bain, Ayden T, FAC, 37.47. 3, Hepburn, Tristen M, GBT-BA, 38.86. 4, Roy, Anish X, BSC, 41.94. 5, Albury, Silas M, Abaco Swim Club, 42.83. 6, Saunders, Donald L, DSC-BA, 44.08. 7, Gibson, Hassan A, SWIFT-BA, 44.38. 8, Farrington, Will B, BSC, 45.15.

Boys 9-10 50 LC Metre Freestyle - 1, Johnson, Marvin L, FAC, 29.21. 2, Bonamy, Amauri E, BSC, 33.36. 3, Feaste, William W, SWIFT-BA, 37.30. 4, Ferguson, Caleb R, AAC, 38.70. 5, Charles, Jarrod J, AAC, 39.26. 6, Ching, Whitfield C, AAC, 39.62. 7, Mott, Koen M, SWIFT-BA, 39.69. 8, St. Rose, Roman A, BSC, 39.76.

Boys 11-12 50 LC Metre Freestyle - 1, Thompson III, Erald C, SWIFT-BA, 30.44. 2, Albury, Noah C, Abaco Swim Club, 30.94. 3, Roy, Ishan A, BSC, 31.18. 4, Thompson, Jake F, AAC, 31.60. 5, Reckley, Jared J, AAC, 32.19. 6, Beneby, Dominic C, Mantas, 32.73. 7, Todd, Kyle R, SWIFT-BA, 33.08. 8, Dam, Brayden J, Abaco Swim Club, 33.31.

Boys 13-14 50 LC Metre Freestyle - 1, Carey, DaVante S, SWIFT-BA, 25.71. 2, Taylor, Lamar C, FAC, 26.44. 3, Pinder, Ian X, BSC, 26.87. 4, Neely, Shawn W, ORCA, 27.28. 5, Kajokaya, Jeong-il T, ORCA, 28.08. 6, Pinder, Roman A, Abaco Swim Club, 28.86. 7, Colebrook, Kailen D, LSC, 29.04. 8, Wood, Ralph III V, BSC, 29.33.

Boys 15 & Over 50 LC Metre Freestyle - 1, Laing, Darren I, GBT-BA, 25.99. 2, Murray, Joshua M, BSC, 26.75. 3, Moxey, Ethan E, FAC, 26.78. 4, Morris, David F, BSC, 26.85. 5, Bevans, Paul A, BSC, 27.18. 6, Sweeting, Kenaz G, SWIFT-BA, 27.35. 7, McGirr, Shawn W, SWIFT-BA, 27.44. 8, Darling, Mark N, BSC, 27.91. 

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment